WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogTorna Tezgahı Periyodik Kontrolü

Torna Tezgahı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Torna Tezgahı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Torna Tezgahı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince torna tezgahları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Torna Tezgahı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN ISO 23125   Takım tezgahları-Güvenlik-Torna tezgahları

Torna Tezgahı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. sakarya periyodik kontrol, sakarya torna tezgahı kontrolü, sakarya torna tezgahı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. kocaeli torna tezgahı periyodik kontrol, torna tezgahı kontrolü ve muayenesi, düzce torna tezgahı periyodik kontrol, bilecik torna tezgahı kontrol.gebze torna tezgahı kontrol.

Torna Tezgahı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.