Çalışma Saatleri 08:30 - 18:00

0264 275 65 45

Haftanın Tüm Günleri

7 / 24

Mail

bilgi@makromuayene.com.tr

 

– TERMAL KAMERA İLE GÖRÜNTÜLEME NEDİR ?

Normal kameralar görüntüyü ışık sayesinde oluştururken termal kameralar görüntüyü ısı sayesinde oluştururlar. Bu cihazların çektiği fotoğrafta sıcak bölgeler açık renk, soğuk bölgeler ise koyu renk le gösterilir. en soğuk bölgeyi mavi, en sıcak bölgeyi ise kırmızı gösterir.

– NASIL YAPILIR?

-Buhar, basınçlı gaz, sıcak su, sıcak hava taşıyan sistemlerin kaçaklarının tespiti.

-Elektrik panoları, iletim hatları, aşırı yüklenen enerji sistemlerinin bağlantı hatalarının ve gereğinden fazla yüklenip ısı yaratan yerlerinin tespiti.

-Motor, rulman, dönen parçaların yağlanmamasından kaynaklanan sürtünme ve ısı oluşturduğu yerlerin tespiti.

-Konut, iş merkezi gibi binaların enerji verimliliğinin ölçülmesinde, enerji sarfiyatının düzeltilmesi için sorunlu bölgelerin tespiti.

-Su kacağı tespiti, rutubet ve nem kontrolü tespiti.

NEDEN YAPILIR?

–Termal kameralar, işletmelerin gözle görülmesi mümkün olmayan problemlerin kolaylıkla ve anında tespit edilmesini sağlar.

-Bu tespitler ani duruşları önler, işletmelerin üretim kayıplarını önler ve yapılan bakım kalitesini arttırır.

-Orta ve uzun vadede ortaya çıkabilecek yüksek onarım maaliyetleri önler.

-İşletmedeki enerji kayıplarının fazla olduğu noktaları tespit edebildiğinden, enerji tasarrufu sağlayarak maaliyetleri azaltır.

-İşletmelerdeki yangın riskini de erken teşhis edebildiğinden, can ve mal güvenliğinin de en üst seviyede olmasını sağlar.

The district is prepared to offer 10 to 12 of its schools as shelters of last resort that would be operated by city personnel.