WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogPres Periyodik Kontrolü

Pres Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Pres periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Pres Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince preslerin yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Pres Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN ISO 16092-1    Makine aletleri güvenliği - Presler - Bölüm 1: Genel güvenlik gereksinimleri

TS EN ISO 16092-3    Makine aletleri güvenliği - Presler - Bölüm 3: Hidrolik presler için güvenlik gereksinimleri

TS EN ISO 16092-4    Takım tezgahlarının güvenliği - Presler - Bölüm 4: Pnömatik presler için güvenlik kuralları

TS EN 12622+A1        Takım tezgahları - Hidrolik abkant presler- Güvenlik

Pres Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. sakarya periyodik kontrol, sakarya Pres kontrolü, sakarya Pres bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. kocaeli Pres periyodik kontrol, Pres kontrolü ve muayenesi, düzce Pres periyodik kontrol, bilecik Pres kontrol.gebze Pres kontrol.

Pres Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.
Silobas Periyodik Kontrolü