WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogMobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrol

Mobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

18.02.2022 Tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren mobil erişim ve çalışma kuleleri, diğer adıyla seyyar iskeleler zorunlu muayenelerin bir parçası kılınmıştır.

Mobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince mobil erişim ve çalışma kuleleri (seyyar iskeleler) en az 1 kere muayene ettirilmek zorundadırlar.

Mobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN 1004-1 Prefabrik elemanlardan yapılmış seyyar erişim ve çalışma kuleleri - Bölüm 1: Malzemeler, boyutlar, tasarım yükleri, emniyet ve performans gerekleri

Mobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya çalışma kulesi ve iskele kontrolü, sakarya  iskele bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Sakarya periyodik kontrol, sakarya seyyar iskele periyodik kontrol bizden sorulur. Kocaeli seyyar iskele periyodik kontrol, seyyar iskele kontrolü ve muayenesi, düzce seyyar iskele periyodik kontrol.

Mobil Erişim ve Çalışma Kuleleri (Seyyar İskele) Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.