WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogKızgın Su Kazanı Periyodik Kontrol

Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Kızgın su kazanları basınç altında çalışan ve sürekli gözlem altında tutulması gereken ekipmanlardır.

Kızgın su kazanı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince Kızgın su kazanları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS 2025                     Buhar kazanları işletme, muayene ve bakım genel kuralları 

TS EN 12953-6         Silindirik kazanlar - Bölüm 6: Kazan donanımı için özellikler

TS EN ISO 4126-1    Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları - Bölüm 1: Emniyet vanaları

TS EN 837-2              Basınç ölçerler-Bölüm 2: Basınç ölçerler için seçim ve montaj tavsiyeleri

Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya kızgın su kazanı kontrolü, sakarya kızgın su kazanı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli Kızgın su kazanı periyodik kontrol, Kızgın su kazanı kontrolü ve muayenesi, düzce Kızgın su kazanı periyodik kontrol, bilecik Kızgın su kazanı kontrol.gebze Kızgın su kazanı kontrol.

Kızgın Su Kazanı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.