WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogKazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrolü

Kazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrol Ve Muayenesi Nedir ?

Kazıyıcı yükleyici periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Kazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince kazıyıcı yükleyiciler yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Kazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN 474-1      İnşaat ve kazı makinaları- Güvenlik- Bölüm 1: Genel özellikler

TS EN 474-4      İnşaat ve kazı makinaları - Güvenlik - Bölüm 4: Kazıcı yükleyiciler için özellikler      

Kazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. sakarya periyodik kontrol, sakarya kazıyıcı yükleyici kontrolü, sakarya kazıyıcı yükleyici bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. kocaeli kazıyıcı yükleyici periyodik kontrol, kazıyıcı yükleyici kontrolü ve muayenesi, düzce kazıyıcı yükleyici periyodik kontrol, bilecik kazıyıcı yükleyici kontrol.gebze kazıyıcı yükleyici kontrol.

Kazıyıcı Yükleyici Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.