WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogKara Tankeri Tankı Periyodik Kontrol

Kara Tankeri Tankı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Kara tankeri tankı basınç altında çalışan ve sürekli gözlem altında tutulması gereken ekipmanlardır.

Kara tankeri tankı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Kara Tankeri Tankı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince kara tankeri tankları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Kara Tankeri Tankı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği

Karayolları trafik yönetmeliği

Tehlikeli maddelerin karayolunda taşınması hakkında yönetmelik

Kimyasal maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik

Kara Tankeri Tankı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya Kara Tankeri Tankı kontrolü, sakarya Kara Tankeri Tankı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli Kara Tankeri Tankı periyodik kontrol, Kara Tankeri Tankı kontrolü ve muayenesi, düzce Kara Tankeri Tankı periyodik kontrol, bilecik Kara Tankeri Tankı kontrol.gebze Kara Tankeri Tankı kontrol.

Kara Tankeri Tankı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.