WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogHidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrol

Hidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Hidrofor genleşme tankları basınç altında çalışan ve sürekli gözlem altında tutulması gereken ekipmanlardır.

Hidrofor genleşme tankı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Hidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince hidrofor genleşme tankları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Hidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS 10576                    Membranlı hidrofor tankı

TS 11490                   Hidrofor (su basınçlandırma) tankları-Yatay

TS 1911                     Düşey hidrofor (su basınçlandırma) tankları – Su besleme sistemleri için

TS EN 13831             Su tesisatları için diyaframlı kapalı genleşme tankları

TS EN ISO 4126-1    Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları - Bölüm 1: Emniyet vanaları

TS EN 837-2              Basınç ölçerler-Bölüm 2: Basınç ölçerler için seçim ve montaj tavsiyeleri

Hidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya Hidrofor genleşme tankı kontrolü, sakarya Hidrofor genleşme tankı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli Hidrofor genleşme tankı periyodik kontrol, Hidrofor genleşme tankı kontrolü ve muayenesi, düzce Hidrofor genleşme tankı periyodik kontrol, bilecik Hidrofor genleşme tankı kontrol.gebze Hidrofor genleşme tankı kontrol.

Hidrofor Genleşme Tankı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.