WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogCekici Periyodik Kontrol

Çekici Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Çekici periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Çekici Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince çekiciler yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Çekici Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN 474-1      İnşaat ve kazı makinaları- Güvenlik- Bölüm 1: Genel özellikler

Çekici Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. sakarya periyodik kontrol, sakarya çekici kontrolü, sakarya çekici bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. kocaeli çekici periyodik kontrol, çekici kontrolü ve muayenesi, düzce çekici periyodik kontrol, bilecik çekici kontrol.gebze çekici kontrol.

Çekici Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.