WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogBoyler / Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrolü

Boyler-Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

 Boyler-Akümülasyon tankı basınç altında çalışan ve sürekli gözlem altında tutulması gereken ekipmanlardır.

 Boyler-Akümülasyon tankı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

 Boyler-Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince Boyler-Akümülasyon tankları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Boyler-Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN 12897             Su temini - Dolaylı olarak ısıtılan havalandırmasız (kapalı) ısıtıcılı su depoları için özellikler

TS 737                       Vanalar - Terminoloji - Bölüm 3: Terimler ve tarifler

TS EN ISO 4126-1    Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları - Bölüm 1: Emniyet vanaları

TS EN 837-2              Basınç ölçerler-Bölüm 2: Basınç ölçerler için seçim ve montaj tavsiyeleri

 Boyler-Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya  Boyler-Akümülasyon Tankı kontrolü, sakarya  Boyler-Akümülasyon Tankı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli  Boyler-Akümülasyon Tankı periyodik kontrol,  Boyler-Akümülasyon Tankı kontrolü ve muayenesi, düzce  Boyler-Akümülasyon Tankı periyodik kontrol, bilecik  Boyler-Akümülasyon Tankı kontrol.gebze  Boyler-Akümülasyon Tankı kontrol.

 Boyler-Akümülasyon Tankı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.