WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogBoyama Kazanı Periyodik Kontrolü

Boyama Kazanı Periyodik Kontrolü Nedir ?

BOYAMA MAKİNESİ: Jet kumaş boyama makineleri çektirme yöntemi ile kesikli olarak çalışan, yüksek sıcaklık ve basınç altında tüp veya halat şeklinde örme ve dokuma kumaş boyayabilen makinelerdir.
Boyar madde- kimyasal madde hazırlama ve ilave tankı
Sıcaklık değiştirici (eşanjör)
Gövde
Düze (jet)
Sirkülasyon pompası
Haspel
Filtre
Kumaş yükleme ve boşaltma aparatı
Boyama Kazanları; Jet Boyama Kazanı Kontrolü, HT Boyama Kazanı Kontrolü, HT Jigger Boyama Kazanı Kontrolü, Levent Boyama Makinası Kontrolü, Bobin Boyama Makinası Kontrolü olarak gruplandırılabilir.

Boyama Kazanı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince boyama makineleri ve boya kazanları yılda en az 1 kere muayene ettirilmek zorundadır.

Boyama Kazanı Periyodik Kontrol Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN 13445-5 Basınçlı kaplar - Ateşle temas etmeyen - Bölüm 5: Muayene ve deney

TS EN ISO 11111-1 Tekstil makinaları - Güvenlik kuralları - Bölüm 1: Genel kurallar

TS EN ISO 11111-7  Tekstil makinaları - Güvenlik kuralları - Bölüm 7: Boyama ve son işlem makinaları

TS EN ISO 4126-1 Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları - Bölüm 1: Emniyet vanaları

TS EN 837-2 Basınç ölçerler-Bölüm 2: Basınç ölçerler için seçim ve montaj tavsiyeleri

Boyama Kazanı Periyodik Kontrolünü Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya boya kazanı kontrolü, sakarya boya kazanı bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli boya kazanı  ve boya makinası periyodik kontrol,  boya kazanı  ve boya makinası kontrolü ve muayenesi, düzce  boya kazanı  ve boya makinası periyodik kontrol, bilecik  boya kazanı  ve boya makinası kontrol.gebze  boya kazanı  ve boya makinası kontrol.