WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogBilecik Periyodik Kontrol

Bilecik Periyodik Kontrol

Bilecik periyodik kontrol çalışanların ve işletmenin sağlığı açısından elzemdir. Periyodik kontroller iş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince zorunludur. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişiler yönetmeliği ise periyodik kontrollerin kimler tarafından yapılabileceğini belirtir. Özetle periyodik kontrol iş ekipmanlarının muayenesi ölçümü ve eksikliklerinin kaza olmadan önce bulunması için yapılması gereken en önemli etkenlerden biridir.

Bilecik Periyodik Kontrol Yapan Firmalar

Periyodik kontrol, belirli aralıklarla yapılan ve makine, ekipman, bina gibi kurumların durumlarının kontrol edilmesi amacıyla yapılan muayene ve denetimdir. Amaç, çalışma güvenliği, verimliliği ve uzun vadeli performansını koruyan problemlerin önlenebilmesidir. Bilecik periyodik kontroller alanında uzman Türkak Akreditasyonlu firma Makromuayene’dir.

Bilecik Periyodik Kontrol Firma

Türkak akreditasyonu yanında periyodik kontrol ve ölçümü yapacak firmanın çalışanlarının bilgili ve yetkin olması da gereklidir.

Makromuayene Bilecik Periyodik Kontrol

Periyodik kontroller konusunda Makromuayene Mühendislik Hizmetleri firması 12 yıldan daha uzun süredir bu işi yapmaktadır. Makromuayene bilecik periyodik kontrolden ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Firmanız ve çalışanlarınız güvenliği için makromuayene bilecik ölçüm ve test hizmetleri doğru partnerdir.

Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Kontrol  Bilecik Periyodik Kontrol

Kaldırma İletme Ekipmanları periyodik kontrol Bilecik Kontrolü bilecik lift, bilecik forklift, bilecik vinç, bilecik transpalet, bilecik caraskal, bilecik çektirme, bilecik istif makinası, bilecik kaldırma tablası, bilecik mapa, bilecik sapan, bilecik endüstriyel kapı, bilecik konveyör, bilecik kriko, bilecik kule vinç, bilecik manipülatör, bilecik rampa, bilecik platform, bilecik manlift, bilecik yürüyen merdiven veya asansör gibi sistemlerinin güvenliğini ve performansını kontrol etmek amacıyla yapılan bir süreçtir. Bu kontrol, mekanik, elektriksel, hidrolik sistemlerin ve diğer ekipmanların güvenliğini, işletme performansını ve yasal gereklilikleri kontrol etmek için yapılır.

Basınçlı Kap Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

Basınçlı kap periyodik kontrol bilecik periyodik kontrolü, bir basınçlı kapalı sistemde (örneğin, bilecik kazan kontrolü, bilecik kompresör kontrol, bilecik hava tankı kontrol, bilecik kalorifer kontrol, bilecik boyler tankı kontrol, bilecik buhar kazanı kontrol, bilecik kızgın yağ kazanı kontrol gibi) güvenli ve verimli çalışmasını sağlamak için yapılan düzenli muayenedir. Bu kontrol, sistemdeki herhangi bir açık, hasar veya bozukluk gibi güvenlik tehlikelerini belirlemek ve gerektiğinde onları düzeltmek için yapılır.

Topraklama Ölçümü Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

Topraklama ölçümü yapan firmalar bilecik periyodik kontrol anlamında uzman ekip, kalibrasyonlu cihaz kadrosu ile topraklama ölçümü, kaçak akım röle testi, toprak geçiş direnci testi, çevrim empedansı ölçümü ile güvenli ve verimli bir çalışma şartı sunar. Elektriksel kontroller bilecik kontrol hem çalışanların güvenliği hem yangın güvenliği hemde makine ve ekipman güvenliği için elzemdir.

Havalandırma ve Klima Tesisatı Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

Havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrol bilecik periyodik kontrolü, sistemlerin verimliliğini ve güvenliğini garanti etmek için düzenli olarak yapılan bakımları içerir. Bu kontroller, filtrelerin temizlenmesi, sızdırmazlıkların ve bağlantıların kontrol edilmesi, sıcaklık ve nem düzeylerinin kontrol edilmesi gibi işlemleri içerebilir. Sistemlerin verimliliğini koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan bu kontroller, aynı zamanda insan sağlığını da koruyabilir.Bilecik havalandırma ve kliması tesisatı kontrolü.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

Yangın tesisatı periyodik kontrol bilecik periyodik kontrol, bir yapının belirli aralıklarla incelenmesi ve güncellenmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Yangın tesisatı bilecik periyodik kontrol, yapıdaki yangın söndürme sistemlerinin ( sprinkler sistemi, yangın hortumları, duman tahliyesi sistemi vb.) doğru ve etkili bir şekilde çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesini ve gerektiğinde onarılmasını içerir. Yangın tesisatı periyodik kontrolü, yapının güvenliğini ve insanların hayatını korumanın yanı sıra, yangın meydana geldiğinde söndürme sisteminin hızlı ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

İş Makinaları Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

İş makinaları her alanda hayatımızı kolaylaştıran ekipmanların başında gelmektedir. Bilecik iş makinası kontrolü olarak, greyder, kazıyıcı, yükleyici, fore kazık bilecik kontrol, kazıyıcı yükleyici bilecik kontrol, ekskavatör bilecik kontrol, silindir bilecik kontrol, silobas bilecik kontrol, beton pompası bilecik kontrol, beton mikseri bilecik kontrol, finişer bilecik kontrol, dozer bilecik kontrol.

Tezgah Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

Torna, freze, matkap, cnc tezgahları, taşlama tezgahı, pres, abkant pres, testere, erozyon tezgahı, bükme tezgahı, giyotin makas, enjeksiyon makinası, kaynak makinası bilecik periyodik kontrol tezgah kontrol gibi tezgahlar firmalarda hemen hemen her yerde kullanılan ekipmanlardır. İş ekipmanlarını kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre tezgahların periyodik kontrolleri yılda en az 1 defa yaptırılmak zorundadır.Tezgah periyodik kontrol bilecik periyodik kontrol olarak tezgahların periyodik kontrol, muayene ve ölçümleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Endüstriyel Raf Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

İşletmelerin genellikle depo bölümünde bulunan endüstriyel raflar iş ekipmanları yönetmeliğine göre kontrol edilir. Raf kazalarının başında kontrol eksikliği ve forklift gibi ağır tonajlı ekipmanların zaman içerisinde raflara hasar verip zaman içerisinde kazalara sebep olmaktadır. Endüstriyel raf periyodik kontrol bilecik periyodik kontrol olarak rafların periyodik kontrollerini ve raf taşıma kapasite hesabı yani raf statik analizini yapmaktayız.

Endüstriyel Kapı Periyodik Kontrol Bilecik Periyodik Kontrol

İşletmelerin hemen hemen her  yerinde bulunan endüstriyel kapılar iş ekipmanları yönetmeliğine göre kontrol edilir. Kapı kazalarının başında kontrol eksikliği ve forklift gibi ağır tonajlı ekipmanların zaman içerisinde kapılara hasar verip zaman içerisinde kazalara sebep olmaktadır. Endüstriyel kapı periyodik kontrol bilecik periyodik kontrol olarak kapıların periyodik kontrollerini ( seksiyonel kapı, giyotin kapı, branda kapı,) yapmaktayız.

Gürültü, Toz, Aydınlatma, Termal Konfor Ölçümü Bilecik

Tüm işletmelerin iş hijyeni yada başka bir değişle ortam ölçümleri diye tabir edilen ölçümleri yaptırması yönetmelik gereği zorunludur. Gürültü ölçümü bilecik , toz ölçümü bilecik, aydınlatma gece ve aydınlatma gündüz ölçümü bilecik, termal konfor ölçümü bilecik, kaynak gazı ölçümü bilecik, anlık gaz ölçümü bilecik, titreşim ölçümü bilecik, elektromanyetik alan ölçümü bilecik, voc ölçümü bilecik konusunda hizmet vermekteyiz.

Tahribatsız Muayene Bilecik Kontrol ve Muayene

Tahribatsız muayene, bir cihaz ya da sistemin çalışmasının veya performansının ölçülmesi için ancak cihazın ya da sistemin çalışması veya performansı üzerinde herhangi bir zarar vermeksizin, yapılan bir testtir.Tahribatsız muayene bilecik, manyetik parçacık ölçümü bilecik, kalınlık ölçüm bilecik, ultrasonik ölçüm bilecik, ultrasonik muayene bilecik, kaynak muayenesi bilecik konusunda hizmet vermekteyiz.

Trafo Periyodik Kontrolü Bilecik Kontrol ve Muayene

Trafo sistemlerinde yapılacak periyodik kontroller, yağlı tip trafolarda sekonder testi, primer testi, yağ analizi ölçümü, delinme gerilimi ölçümü gibi ölçümleri kapsar. Trafo kontrol bilecik kontrol olarak trafo test ve ölçüm için hizmet vermekteyiz.
Testere Periyodik Kontrolü