WhatsApp
Teklif Al
  • Yüzlerce kurumsal mutlu müşterilerimiz arasına katılın.

BlogBasınçlı Kap Emniyet Cihazı (Emniyet Ventili) Periyodik Kontrolü

Basınçlı Kap Emniyet Cihazı Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nedir ?

Basınçlı kap emniyet cihazı basınçlı kabın içinde oluşan basıncın yükselmesi durumunda bunu dışarı atmaya yarayan ve yüksek basıncın insanlara veya ekipmana zarar vermesini engelleyen bir düzenektir.

Basınçlı kap emniyet cihazı periyodik kontrolü hem çalışma ortamı açısından sağlık ve güvenlik sağlar hem de yıllık yasak zorunlu muayenelerin bir parçasıdır.

Basınçlı Kap Emniyet Cihazı Periyodik Kontrol Süreleri Nelerdir?

İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğince basınçlı kap emniyet cihazları yılda en az 1 kere yetkili ve ekipnet (bakanlık kayıt no) numaralı kuruluşa muayene ettirilmelidir.

Basınçlı Kap Emniyet Cihazı Periyodik Kontrolleri Yapılırken Yararlanılan Standartlar Nelerdir?

TS EN ISO 4126      Aşırı basınca karşı koruma için emniyet cihazları – Bölüm 1: Emniyet vanaları

TS EN 764-7            Basınçlı donanım - Bölüm 7: Ateşle temas etmeyen basınçlı donanım için emniyet sistemleri

Basınçlı Kap Emniyet Cihazı Periyodik Kontrollerini Kimler Yapabilir?

Ölçümleri "İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin yakıt ve eğitimine ilişkin tebliğ" ve "İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliği" gereği kontrolleri alanında uzman bakanlık kayıt numarası (ekip net numarası) olan, kullandığı cihaz ve ölçüm ekipmanlarının kalibrasyon sertifikası olan ve fatura karşılığı periyodik kontrol hizmeti veren kuruluşlardan çalışanlar yapmaktadır. Makromuayene 12 yıllık deneyimi, uzman ekibi ve ekipmanları ile mapa periyodik kontrollerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur.

Makromuayene sakarya,izmit,düzce,istanbul,bilecik, yalova gibi ülkenin her yerinde kontrol yapmaya yetkili uzman kuruluştur. Sakarya periyodik kontrol, sakarya Basınçlı Kap Emniyet Ventili Kontrolü, sakarya Basınçlı Kap Ventili bakımı ve muayenesi konusunda güvenilir partner firmadır. Kocaeli Basınçlı Kap Ventili periyodik kontrol, Basınçlı Kap Emniyet Ventili kontrolü ve muayenesi, düzce Basınçlı Kap Emniyet Ventili periyodik kontrol, bilecik Basınçlı Kap Emniyet Ventili kontrol.gebze Basınçlı Kap Emniyet Ventili kontrol.

Basınçlı Kap Emniyet Cihazı Periyodik Kontrollerinin Yaptırılma Sorumlusu Kimlerdir ?

İşveren; periyodik kontrolü yapmaya yetkili kişiler tarafından belirtilen, iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ile ilgili ön hazırlıkları yapar veya yaptırır. Periyodik kontrol yapmaya yetkili kişi tarafından talep edilmesi halinde, ekipmanın yetkili servisinin periyodik kontrol faaliyetlerine nezaret etmesini sağlar.